05 грудня 2023 року відбулося засідання Ради директорів Української світової кооперативної ради (УСКР) за участі директорів попереднього та новообраного складів Ради.
Українська Світова кооперативна Рада щиросердно вітає зі 100-літнім ювілеєм великого українця, ініціатора відродження руху кредитних спілок в Україні Ярослава Скрипника!
28 листопада 2018 року відбулася зустріч Голови Національного банку України Я. В. Смолія з президентом Української Світової Кооперативної Ради Ольгою Шевель (copy 1)
25-26 серпня 2017 р. Світовий Конґрес Українців провів у Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка свої Річні загальні збори, в яких узяли участь 206 делегатів із 32 країн світу.
УСКР підтримала звернення голови Сватівського РО ВУТ «Просвіта» пана Євгена Дзюби (Луганська область) та виділила фінансову підтримку через Національну асоціацію кредитних спілок України
9 червня 1994 року перші 20 кредитних спілок об'єдналися в Національну асоціацію кредитних спілок України - НАКСУ. За роки своєї діяльності НАКСУ, разом зі створеними нею інфраструктурними обслуговуючими організаціями, перетворилися в потужну систему кредитних спілок, яка окрім стандартних, притаманних всім іншим професійним організаціям функцій, успішно забезпечує в комплексі системну, організаційну та фінансову інтеграцію КС - членів НАКСУ. Станом на 1.01.2010 НАКСУ об’єднує 150 кредитних спілок (більше 20% спілок всього ринку). При чому доля спілок – членів НАКСУ серед всіх КС, що мають ліцензії на залучення депозитних вкладів складає більше третини. Національна Асоціація кредитних Спілок України є дійсним членом Всесвітньої Ради Кредитних Спілок - міжнародної організації яка об'єднує кредитні спілки всього світу.
Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) працює задля забезпечення сталого розвитку та сприятливих умов діяльності кредитних спілок України через поєднання потенціалу місцевих асоціацій кредитних спілок та участь у побудові в Україні системи кредитної кооперації. Установчі збори Всеукраїнської асоціації кредитних спілок відбулися 7 листопада 2003 року. В ухваленій Урядом України у червні 2006 р. Концепції розвитку кредитної кооперації в Україні передбачено, що система кредитної кооперації України складатиметься з трьох рівнів. Кредитні спілки об'єднуються у місцеві асоціації, а місцеві асоціації можуть створити асоціацію третього - всеукраїнського - рівня. Така система є дуже ефективною, бо місцеві асоціації ближчі до своїх членів і краще розуміють їхні потреби, а центральна асоціація може підтримувати їх і представляти їхні інтереси на національному рівні, у відносинах з органами влади та іншими структурами, координувати роботу всієї системи, забезпечувати її послугами фахівців, які на обласному рівні надавати нерентабельно, а часом і просто неможливо.
31 березня 1957 року кредитівки у США заснували централю для координації їхньої праці та допомоги у створенню нових українських кредитівок. Централя новоствореного Товариства Українських Кооператив (ТУК) була в Ню Йорку; головою обрано Івана Шепаровича, заступником Омеляна Плешкевича. 1966 р. Омелян Плешкевич перебрав головство, й осідок перенесено в Чікаґо. 1974 р. товариство переіменовано на Централю Українських Кооператив Америки (ЦУКА).
Сьогодні українські кредитівки у США об›єднують понад 105 тисяч членів, головно у стейтах Ню Йорк, Ню Джерзі, Пеннсилвейнія, Мічіґен, Огайо й Ілліной. У висліді консолідаційних процесів, кількість українсько-американських кредитівок у США зменшилася, натомість вони охоплюють щораз більший простір, як географічно, так і у капіталі й членстві. Сьогодні філії українських кредитівок поширені від Ню Йорку до Каліфорнії. Активи кредитівок – членів ЦУКА – перевищують 2.5 мільярди дол.
В Канаді перша кредитна спілка була створена Адольфом Дежарденом у вересні 1900 року. В часи стрімкого зростання канадської економіки, кооперативний рух ставав дедалі популярнішим. Справжнім батьком української кооперації в Канаді став Василь Топольницький (1893-1978). Колишній учасник українських визвольних змагань, випускник Вищої Торговельної Школи в Празі, прибув до Канади в 1927 році і тут за прикладом українського руху в Галичині повів успішну організаційну кооперативну працю у Вінніпеґу та околиці.
У 1971 році створено Українську Кооперативну Раду Канади (УКРК). Станом на 01.01.2010 року в Канаді діє 8 українських кредитних спілок з 24 філіями, що вказує на вимоги часу. З жовтня 2009 року Головою УКРК обрана Ольга Шевель, Ольга Заверух-Свинтух є Почесним Головою Ради. Робота УКРК в основному була спрямована на відродження, розвиток та зміцнення кредитного руху в Україні.
Зародження українського кооперативного руху в Австралії почалося в 1951 році у Сіднеї та Мельборні, в Аделайді 1964, Перті – 1978, а Брізбені – 1983. В 2008 році приблизно нараховувалося 37,000 українців в Австралії, які головним чином проживають в Мельборні та Сіднеї. На зїзді українських кредитівок Австралії 24-25 січня 1975 р. було рішено створити кооперативну централю Австралії – Раду Українських Кооператив Австралії (РУКА). В 1977 році РУКА стала членом Української Світової Кооперативної Ради. РУКА брала активну участь в Українських Світових Кооперативних З’їздах.
З плином часу зміни державних вимог і труднощі конкуренції фінансових установ призвели до того, що менші кооперативи не були спроможні впоратись самостійно і з’єднувались із більшими кооперативами. В1993 році було 8 кооператив, в 2004 - три, а після 29 листопада 2009р., коли “Карпати“ рішили об’єднатись із Австралійською кооперативою, залишилась єдина Українська кооператива в Австралії - це кооператива “Дністер“. Сьогодні “Дністер“ нараховує 7120 членів і має відділення в Джілонґу, що недалеко від Мельборну, в Перті та Аделайді.