26 листопада 2018 року в м Києві, у Президент Отелі відбулися перші робочі засідання ХІ Світового Конгресу Українців. Участь у зустрічі взяли 248 делегатів з 26 країн — представники численних організації, що входять у структуру СКУ. УСКР представляли делегати: Голова УСКР Ольга Шевель, члени Ради директорів Ярослава Каменецька та Володимир Сидоровський.
27 листопада у конгрес-холі отелю відбулася Сесія Української Світової Кооперативної Ради в рамках ХІ Світового Конгресу Українців. „Джерела фінансування української громадської праці: кредитові спілки, громадські фундації та фандрейзинг”, у т.ч. панель з обговорення питань кредитно-кооперативного руху в українській діаспорі та щодо ролі українських кредитових спілок у фінансовій підтримці української громади.
Сьогодні Українська Світова Кооперативна Рада (УСКР World Council of Ukrainian Cooperatives) об’єднує в своєму складі: Централю Українських Кооператив Америки (ЦУКА), Українську Кооперативну Раду Канади (УКРК), Раду Українських Кооператив Австралії (РУКА), Національну Асоціацію Кредитних Спілок України (НАКСУ) та Всеукраїнську Асоціацію Кредитних Спілок (ВАКС).
Модерував засідання Тарас Підзамецький, генеральний директор Української кредитної спілки в Торонто. Спікерами сесії були: Андрея Копилець, другий заступник президента КУК, спеціаліст по фандрейзингу при Альбертському університеті; Павло Т. Бандрівський, віце-президент УККА (штат Іллінойс, регіональний президент банку (Чикаго); Іван Вишневський, експерт Проекту USAID „Трансформація фінансового сектору”; Ольга Шевель, голова Української Світової Кооперативної Ради; Володимир Сидоровський, член Ради директорів УСКР, голова КС УАПЦ «Анісія».
Під час засідання було обговорено тему фандрейзингу, у тому числі у співпраці з кредитними спілками, можливості для розвитку української фінансової кооперації у світі та створення кредитних спілок і кооперативних банків з урахуванням вимог євродиректив, кооперативної глобалізації.
Члени та учасники сесії обмінялись досвідом своїх країн, обговорили можливості та принципи кооперації задля підвищення економічного та соціального життя українського суспільства поза межами України, а також розглянули, яким чином можна створити нову фінансову інституцію – кредитну спілку чи фінансову кооперативу в Європі, де є представники української діаспори. Наголошувалося на завданні УСКР популяризувати і підтримувати український кооперативний рух.
Присутній на заході Євген Чолій, президент Світового Конгресу Українців, подякував Українській Світовій Кооперативній Раді і всім українським кредитним спілкам за працю впродовж усіх років та порадив зібрати більше інформації про допомогу, яку надають українські кредитні спілки не тільки Світовому Конгресу Українців, а і громадам, міжнародним та краєвим проектам. Пан Євген зазначив, що кредитні спілки фактично допомагають різним організаціям і задовольняють фінансові потреби різних проектів в Україні. Українці повинні підтримувати українські кредитні спілки, вкладати туди свій капітал і допомагати в подальшому розвитку кредитних спілок. Також президент СКУ закликав сприяти відкриттю нових кредитних спілок, оскільки вони дійсно можуть суттєво допомагати розвитку наших громад.