ГОЛОВНА СТОРІНКА
ПРО УСКР
КЕРІВНІ ОРГАНИ
ЧЛЕНИ УСКР
НОВИНИ ТА ПОДІЇ
ФОТОАЛЬБОМИ
ВІДРОДЖЕННЯ КС В УКРАЇНІ
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

23-26 липня 2023 року у м. Ванкувер (Канада) відбулось очне засідання Ради директорів Української світової кооперативної Ради.

23-26 липня 2023 року у м. Ванкувер (Канада) відбулось очне засідання Ради директорів Української світової кооперативної Ради. Участь у засіданні брали Богдан Курчак та Андрій Горбачевський (США), Ярослава Каменецька (Канада), Петро Козинець та Володимир Сидоровський (Україна). Вів засідання заступник голови Ради директорів УСКР Богдан Курчак.

У ході засідання обговорювалась діяльність УСКР за останній час. Треба відмітити, що засідання Ради директорів відбувалися практично щомісяця у режимі онлайн. УСКР брала активну участь у забезпеченні фінансової підтримки кредитних спілок України, які найбільше постраждали від окупації та бомбардувань. 12 кредитних спілок отримали кошти від українських кредитівок США та Канади на придбання оргтехніки.

На засіданні також обговорювався план підготовки до чергових звітно-виборних зборів та кандидатури до робочих органів загальних зборів та керівних органів УСКР. Рада директорів прийняла рішення провести чергові звітно-виборні збори в режимі онлайн 17 листопада 2023 року.

Після засідання відбулася тепла неформальна зустріч Ради директорів з представниками українських кредитних спілок США та Канади, що перебували у Ванкувері. Петро Козинець та Володимир Сидоровський розповіли учасникам зустрічі про ситуацію в Україні, проблеми кредитних спілок, пов’язані із загарбницькою війною, та новаціями Національного банку України.

Члени Ради директорів УСКР та представники українських кредитівок США та Канади також узяли активну участь у черговому Світовому форумі Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU), який цими ж днями проходив у Ванкувері. Майже 20 представників Ради директорів УСКР, Української федеральної кредитної спілки з Рочестера та двох кредитних спілок із Торонто приєдналися до рекордних 3 тисяч учасників із 60 країн світу на Всесвітній конференції кредитних спілок 2023 року.

Найбільш хвилюючим моментом форуму для української делегації було внесення прапора України під час церемонії відкриття. Усі учасники форуму зустріли стоячи бурхливими оплесками прапор України. Такого не було жодного разу в історії форумів WOCCU. Ми щиро вдячні всій кооперативній спільноті світу за солідарність з Україною у її боротьбі з російським агресором.

Український рух кредитних спілок мав честь вітати одного з лідерів – Олега Лебедька, генерального директора Української федеральної кредитної спілки (Рочестер, Нью-Йорк, США) на врученні нагороди WOCCU 2023 Distinguished Servise Award (нагорода за особливі заслуги). Нагороду було вручено пану Лебедьку за міжнародну роботу задля кредитних спілок в Україні, зокрема після проголошення країною незалежності у 1991 році. З 2017 року Олег Лебедько брав участь як волонтер у проєкті WOCCU Credit for Agricultural Producers (CAP), подорожуючи Україною для створення стратегічного плану Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС). У 2021 році Лебедько почав працювати у Міжнародному комітеті з управління проєктом CAP WOCCU. «Хоча ця нагорода є визнанням моїх особистих досягнень, я твердо вірю, що вона є відображенням надзвичайної роботи, виконаної багатьма кредитними спілками по всьому світу та, зокрема, активістами кредитних спілок в Україні та кредитних спілок української діаспори в США та Канаді, представники якої сьогодні тут присутні. Хочу присвятити цю нагороду відважним українцям, серед яких багато працівників і членів кредитних спілок, які виборювали суверенітет і свободу України», - зазначив Олег Лебедько.

У рамках форуму відбулося засідання Генеральної асамблеї WOCCU (загальна збори), на якому Україну представляв Петро Козинець. З порушенням традиційного протоколу учасники загальних зборів на початку засідання тепло вітали представника України ще до традиційної переклички делегатів за алфавітом.

У ході форуму відбулось окреме засідання секційної панелі, присвячене діяльності проєкту КЕП у Україні. Крім керівників проєкту, на засіданні виступив голова правління кредитної спілки «Анісія» (м. Львів) Володимир Сидоровський, який розповів про безпосередню роботу спілки в умовах війни. Учасникам було надано додаткові подробиці щодо статусу Всесвітнього фонду підтримки кредитних спілок України. На сьогодні цей фонд зібрав понад 1,8 мільйона доларів США, з яких 646 000 доларів США вже виплачено на програми допомоги. Залишок коштів фонду призначений для майбутніх заходів із відновлення 123 кредитних спілок України.

У ході перебування делегації України на форумі також відбулась тепла зустріч із керівництвом та Радою директорів однієї з найбільших кредитних спілок США «Advantis» зі штату Орегон (за їхньою ініціативою). Наших американських колег дуже цікавив кооперативний рух в Україні в умовах війни. Обговорювались також можливість конкретної співпраці американської спілки з українськими кредитними спілками.

Петро Козинець також провів зустріч із керівництвом Ліги кредитних спілок Ірландії, на якій тепло подякував за безпрецедентну допомогу НАКСУ, яку постійно надає Ліга КС Ірландії та її фундація.

Відбулась також зустріч із президентом Польської Каси Крайової Рафалом Матусяком, яка вже понад 20 років традиційно підтримує кредитні спілки в Україні.

Конференція у Ванкувері стала унікальним міжнародним майданчиком для прямого спілкування по критичних проблемах, з якими сьогодні стикається Україна. Такі заходи, як конференція УСКР 2023 року у Ванкувері, підкреслюють та пропагують основне гасло кредитних спілок: «Люди допомагають людям». Сьогодні немає більш гідної країни, яка б так потребувала «руки допомоги», ніж Україна, її інституції та громадяни.

Користуючись нагодою, хочемо ще раз щиро подякувати WOCCU, Польській Касі Крайовій, Ірландській Лізі кредитних спілок, усій світовій спільноті кооператорів з усіх континентів за солідарність з Україною та реальну підтримку українських кредитних спілок.
дата: 26.07.23 00:00<<< повернутися