ГОЛОВНА СТОРІНКА
ПРО УСКР
КЕРІВНІ ОРГАНИ
ЧЛЕНИ УСКР
НОВИНИ ТА ПОДІЇ
ФОТОАЛЬБОМИ
ВІДРОДЖЕННЯ КС В УКРАЇНІ
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

У Вашингтоні, Д.К., відбулися річні загальні збори ЦУКА

8-10 червня 2017 року у Вашингтоні, Д.К., відбулися 36-ті річні загальні збори та весняна конференція Централі Українських Кооператив Америки (ЦУКА). За проведення конференції відоповідала Українська Федеральна Кредитова Кооператива „Самопоміч” з Філадельфії, яка відзначає 65-ліття своєї праці на користь української громади.

Присутніми були 33 представники 13 кредитівок — членів ЦУКА, які впродовж конференції відвідали своїх урядових представників у Капітолії, прослухали виклади на різні сучасні теми, що турбують провідників кредитівок, і вибрали нових членів правління.

Конференція розпочалася ранком у четвер вітальним словом Анатолія Мурги, директора розвитку і реклами кредитівки „Самопоміч” (Філадельфія). Делегати прослухали короткий огляд стану кредитівок у США перед тим, як вирушати на зустрічі з представниками у Конґресі й сенаторами. Михайло Савків мол., голова бюро Української національної інформаційної служби у Вашингтоні, розповів про стан і сучасні питання стосовно України. Райен Доновен, головний адвокат-радник Національної Асоціації Кредитних Спілок США (Credit Union National Association), повідомив про сучасні справи стосовно кредитних спілок у США. Опісля делегати провели зустрічі зі своїми урядовими представниками, щоб ознайомити їх із важливими питаннями дня.

У четвер увечері кредитівка „Самопоміч” влаштувала урочисте прийняття для всіх делегатів.

Наступного дня програму заходу відкрили вітальним словом Василь Корнило, Голова ЦУКА, і Роман Петик, голова Ради Директорів Української кредитівки „Самопоміч” (Філадельфія).

Далі слідували виклади на важливі професійні теми: посилення і покращення послуг кредитівок, інвестиційна практика та огляд законодавства і регуляційних вимог стосовно спілок.

Браян Бренч, Президент і Виконавчий Директор Всесвітньої Кооперативної Ради (World Council of Credit Unions – WOCCU) розповів про стан кредитівок в Україні та про проект WOCCU в Україні. Президент Бренч поздоровив ЦУКА з отриманням престижної нагороди “Distinguished Service Award” як визнання внеску Централі у розвиток міжнародного руху кредитних спілок і відновлення кооперативного руху в Україні. Найвища нагорода, що визнає міжнародний рух кредитівок, була вручена на Всесвітній Конференції Кредитівок у Відні (Австрія) 23 липня.

Програма дня була завершена круглим столом під умілим проводом Тамари Денисенко, члена дирекції і колишнього Виконавчого Директора Української Кредитної Спілки (Рочестер, Н.Й.). Круглий стіл був орієнтований на поглядом у майбутнє до 2020 року: найкращі практики, успіхи, проблеми, з якими можуть зіткнутися кредитівки-члени ЦУКА, обговорення активів, членства та зростання капіталу.

У п’ятницю конференцію ЦУКА відвідали різні гості, серед яких Конґресмен Ед Ройс (Каліфорнія), голова Комітету Зовнішніх Справ Конґресу і старший член Комітету Фінансових Послуг Конґресу. Конґресмен Ройс вважає себе другом як України, так і кредитних спілок. Він розповів про роботу комітетів, у яких він є учасником, та відповів на запитання делегатів.

Конференцію також відвідав Посол України у США Валерій Чалій, який розповів про сучасні події в Україні. Євген Чолій, Президент Світового Конґресу Українців (СКУ), розповів про досягнення Конґресу впродовж 50-літньої діяльності. Також пан Чолій висловив подяку українським кредитівкам за постійну фінансову допомогу СКУ і вручив особливі винагороди “За взірцеву фінансову допомогу” кредитівкам: „Самопоміч” (Нью-Йорк); Фундації „Самопоміч” (УАФКС) (Чикаго); кредитівці „СУМА-Йонкерс”; у категорії “За значну фінансову допомогу” кредитівкам: „Самопоміч” (Філадельфія) і “Нова” (Клифтон, Н.Дж.); у категорії “За фінансову допомогу” кредитівкам: „Українська” (Рочестер); „Українська Національна” (Нью-Йорк); „Самопоміч” (Клівленд); і ЦУКА.

Особливе відзначення вручив кредитівці „Самопоміч” (Філядельфія) голова ЦУКА Василь Корнило, поздоровляючи кредитівку з нагоди 65-ліття служіння українських громад околиці Філядельфії і Трентону (Н.Дж.). Присутні відспівали гучне “Многая літа” ювілятові.

У суботу, 10 червня, відбулися 36-ті загальні збори ЦУКА. Присутні вислухали звіти уступаючої управи і комітетів та вибрали нових членів правління на 2017-18 каденцію.

Голова ЦУКА Василь Корнило подав звіт діяльності за минулий рік та доповів про сучасний стан українських кредитівок у США. Так, на 31 березня 2017 року активи тринадцяти членів-кредитівок становлять 3,224 мільярда дол., що на 55 міль. дол. більше стану на 31 грудня 2016 року. Членські внески дорівнюють 2,741 мільярда дол., або на 50 мільйон дол. більше, ніж на кінець минулого року. Членство кредитівок зросло до 101,992 особи.

Календар на 2017 рік, виданий ЦУКА, був присвячений етнофотографії Анни Сеник. Згідно звіту Президента ЦУКА Орисі Бурдяк членам кредитівок було видано більш ніж 26 тисяч календарів.

До складу нової управи і комітетів ЦУКА на 2017-18 каденцію обрано:

Екзекутивний Комітет: Андрій Горбачевський („СУМА-Йонкерс”, Н.-Й.) – голова; Богдан Ватраль („Самопоміч”, Чікаґо) – заступник; Степан Керда („Самопоміч”, Балтимор) – заступник; Юрій Стахів („Самопоміч”, Ню Інґланд) – секретар. Члени: Маруся Колодій („Самопоміч”, Філадельфія), Василь Корнило („Українська”, Рочестер), Богдан Курчак („Самопоміч”, Нью-Йорк).

Члени Ради Директорів: Стефан Качурак („Українська Національна”, Н.-Й.), Михайло Левко („Нова”, Клифтон, Н. Дж.), Наталія Марущак („Самопоміч”, Мічиган), Богдан Чепак („Самопоміч”, Клівленд), Євген Шестак („Самопоміч”, Піттсбурґ), Андрій Якимович („Будучність”, Воррен, Міч.). Ревізійна Комісія: Богдан Вруський („Самопоміч”, Чікаґо), Орест Темницький („Самопоміч”, Н.-Й.) і Андрій Якимович („Будучність”, Воррен, Міч.).

Виборча Комісія: Нуся Вох-Керда („Самопоміч”, Балтимор), Андрій Горбачевський („СУМА-Йонкерс”), Тамара Денисенко („Українська”, Рочестер), Юрій Стахів („Самопоміч”, Ню Інґланд), Ярослав Федун („Нова”, Клифтон, Н.Дж.),

Статутова Комісія: Роман Козіцький („СУМА-Йонкерс”), Михайло Кос („Самопоміч”, Чікаґо) і Наталія Пачашинська („Українська Національна”, Н.-Й.).

Комітет Страхового Трасту: Орися Бурдяк, Стефан Качурак, Степан Керда, Маруся Колодій, Василь Корнило, Богдан Курчак та Іван Оліярчик.

Орисю Бурдяк обрано Президентом ЦУКА та Української Кооперативної Страхової Агенції в Чікаґо. Штатними членами ЦУКА є Христина Пилипович та Ніна Бебко.

Делегати рішили повернутися на чергову весняну конференцію ЦУКА і річні загальні збори у 2018 році до Вашингтону, Д.К.

Орися Бурдяк, Президент ЦУКА
дата: 14.08.17 16:42<<< повернутися