ГОЛОВНА СТОРІНКА
ПРО УСКР
КЕРІВНІ ОРГАНИ
ЧЛЕНИ УСКР
НОВИНИ ТА ПОДІЇ
ФОТОАЛЬБОМИ
ВІДРОДЖЕННЯ КС В УКРАЇНІ
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ІХ Звітно-виборна Конференція Української Світової Кооперативної Ради

20 серпня 2013 року у Львові в рамках Х Світового Конгресу Українців пройшла ІХ Звітно-виборна Конференція Української Світової Кооперативної Ради. У Конференції взяли участь члени УСКР — представницькі делегації, Централі Українських Кооператив Америки (ЦУКА), Української Кооперативної Ради Канади (УКРК), НАКСУ та ВАКС від України. Учасниками Конференції були Директор департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Геннадій Дмитренко, заступник голови Львівської облдержадміністрації Сергій Василенко, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, журналісти. У Конференції взяли участь близько 90 осіб, з них 22 делегати — з правом голосу згідно зі Статутом УСКР.

Після офіційних привітань поважних гостей та затвердження протоколу попередньої Конференції учасники перейшли до розгляду питань порядку денного. Президент УСКР Ігор Ляшок виступив зі звітом про роботу УСКР з 2008 по 2013 рік. Скарбник УСКР Богдан Ватраль ознайомив учасників зборів з фінансовим звітом Кооперативної Ради, зі звітом Контрольної Комісії УСКР виступила Катерина Калустова, Віце-президент НАКСУ. Наступними учасники Конференції заслухали звіти централей — членів УСКР про роботу протягом останніх 5 років. Від ЦУКА виступив Богдан Савицький, від УКРК — Ольга Шевель, від НАКСУ — Петро Козинець, від ВАКС — Марія Голонська.

Далі, відповідно до регламенту, учасники Конференції затвердили звіти керівних органів УСКР та ознайомились із проектом нової редакції Статуту УСКР. Нагадаємо, у квітні цього року на останньому засіданні Екзекутивного Комітету УСКР було підняте питання щодо оптимізації структури органів управління УСКР шляхом ліквідації Екзекутиви та скорочення кількісного складу Ради директорів з покладенням на неї одночасно представницьких і виконавчих функцій. Крім того, до проекту змін до Статуту була внесена пропозиція щодо можливості набуття членства в УСКР окремою кредитною спілкою з країни, де відсутня централь. Пропозиції зі змінами до Статуту були прийняті учасниками Конференції одноголосно (нова редакція Статуту зі змінами, прийнятими на Конференції, додається).

Далі учасники зборів перейшли до виборів керівних органів УСКР. До складу Ради Директорів увійшли: Богдан Курчак, Андрій Горбачевський (США), Ольга Шевель та Ярослава Каменецька (Канада), Валентин Микитенко (Австралія), Ірина Драгомирецька, Петро Козинець (Україна). Головою Ради директорів УСКР було обрано Президента УКРК Ольгу Шевель.

До складу Контрольної Комісії увійшли: Богдан Савицький (США), Ярослав Пришляк, Наталя Бунза-Іваницька (Канада), Катерина Калустова, Галина Шатирко (Україна).

Після обрання керівних органів УСКР на Конференції було піднято питання щодо проблем реформування ринку кредитних спілок України. Людмила Кравченко, Віце-президент НАКСУ, зачитала проект звернення Української Світової Кооперативної Ради до Президента України В. Януковича, текст якого був попередньо узгоджений з ВАКС, з проханням підтримки розвитку національної системи кредитної кооперації та залучення професійних об’єднань до обговорення стратегії розвитку кредитно-кооперативної системи України. Делегати Конференції одноголосно підтримали дане звернення, текст якого буде направлений Президентові України, до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (додається).

Після закриття Конференції відбулось урочисте прийняття, на якому представники української світової кредитно-кооперативної спільноти, об’єднані УСКР, мали нагоду невимушено поспілкуватися та поділитися досвідом.

Делегація УСКР також взяла активну участь у ювілейному Х Світовому Конгресу Українців, який проходив 20-22 серпня у Львові. Як відомо, УСКР завжди була і лишається вагомою складовою частиною Світового Конгресу Українців. Про це було красномовно сказано і у звітній доповіді Президента СКУ Євгена Чолія, який зазначив, що за п’ятирічний період УСКР та українські кредитівки США та Канади, що входять до її складу, надали на підтримку СКУ 305 тисяч доларів США.

Під час Конгресу представники УСКР мали численні зустрічі з відомими політиками та державними діячами України.
Звернення Української Світової Кооперативної Ради до Президента України В. Януковича: http://wcuc.org.ua/fileadmin/user_upload/130820_wcuc_address.pdf  (1.5M)

Нова редакція Статуту зі змінами, прийнятими на Конференції:
http://wcuc.org.ua/fileadmin/user_upload/CTATYT_YCKP.doc (93K)

дата: 28.08.13 17:09<<< повернутися