ГОЛОВНА СТОРІНКА
ПРО УСКР
КЕРІВНІ ОРГАНИ
ЧЛЕНИ УСКР
НОВИНИ ТА ПОДІЇ
ФОТОАЛЬБОМИ
ВІДРОДЖЕННЯ КС В УКРАЇНІ
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ЗАСІДАННЯ ЕКЗЕКУТИВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНСЬКОЇ СВІТОВОЇ КООПЕРАТИВНОЇ РАДИ

27 квітня 2013 року у м. Нью-Арку (штат Нью-Джерсі, США) відбулось чергове засідання Екзекутивного комітету Української Світової Кооперативної Ради. Головував на засіданні Президент УСКР Ігор Ляшок. Присутні члени Екзекутивного Комітету: Ольга Заверуха-Свинтух (Канада), Богдан Ватраль (США), Петро Козинець (Україна), Ольга Шевель (Канада), Богдан Курчак і Тамара Денисенко (США).

Головне питання розгляду на засіданні Екзекутивного Комітету стосувалось підготовки та проведення чергової Звітно-виборної Конференції УСКР у рамках чергового Світового Конгресу Українців. Детально розглянувши та обговоривши всі організаційні питання, Екзекутивний Комітет прийняв рішення провести чергову Звітно-виборну Конференцію УСКР 20 серпня поточного року у м. Львові у приміщенні Національного університету "Львівська політехніка" (початок реєстрації о 9.00, початок засідання о 9.30). Було прийнято до уваги інформацію члена Екзекутивного Комітету, згідно з якою участь у Конференції планують взяти близько 20 представників кредитних спілок Сполучених Штатів та близько 10 — кредитних спілок Канади.

Членами Екзекутивного Комітету було запропоновано квоту по запрошеннях на Конференцію від НАКСУ та ВАКС (Україна) до 20 представників від кожної Асоціації. Причому було наголошено, що, згідно зі Статутом, офіційно від кожної централі має бути по 5 делегатів з правом голосу, інші будуть запрошені без права голосу.

Члени Екзекутиви також обговорили та затвердили список запрошених гостей від державних органів України, місцевої влади м. Львова, області та інших.

Після закінчення Конференції заплановано проведення офіційного прийняття для її учасників та гостей.

Також члени Екзекутиви прийняли рішення доручити Президенту УСКР Ігорю Ляшку в червні поточного року здійснити відрядження до України для залагодження усіх організаційних питань щодо підготовки та проведення Конференції.

Під час засідання Екзекутиви обговорювалось питання про склад офіційної делегації УСКР на Х Світовий Конгрес Українців. Беручи до уваги, що частина представників кооперації буде делегатами від своїх централей та інших організацій, був затверджений наступний офіційний список делегатів Конгресу: Ігор Ляшок, Богдан Ватраль (США), Петро Козинець, Володимир Сидоровський (Україна), представник Української Кооперативної Ради Канади (кандидатуру буде визначено пізніше).

Далі учасники засідання Екзекутиви обговорили питання виконання та затвердження річного бюджету УСКР. Президент УСКР Ігор Ляшок поінформував присутніх про доходи та витрати за поточний рік. Після обговорення фінансовий звіт був прийнятий до уваги. Екзекутивний Комітет затвердив витрати по бюджету на 2013 рік з урахуванням відряджень, участі у черговому Світовому Конгресі Українців та його традиційної фінансової підтримки.

Наступним члени Екзекутивного Комітету обговорили питання членських вкладок від централей до УСКР. Ігор Ляшок доповів, що у 2012 році надійшли вкладки від усіх централей — членів УСКР, крім Ради Українських Кооператив Австралії.

Після обговорення питання розміру вкладок на 2013 рік було прийняте рішення залишити його на рівні 2012 року. Подальший розмір вкладок обговорюватиметься після Звітно-виборної Конференції УСКР з урахуванням конкретних планів подальшої розбудови Української Світової Кооперативної Ради.

Члени Екзекутивного Комітету у питанні "Різне" прийняли рішення, відповідно до Статуту УСКР, делегувати від Ради Директорів УСКР до номінаційної комісії Богдана Ліщишина (Канада). Екзекутивний Комітет також схвалив традиційну фінансову підтримку щорічного Свистунівського фестивалю поезії Т.Г. Шевченка, який проходить у с. Свистунівці Сватівського району Луганської області (Україна).

Під час розгляду та обговорення шляхів подальшого розвитку УСКР було підняте питання про доцільність внесення змін до Статуту УСКР, враховуючи потребу в оптимізації органів управління УСКР. Члени Екзекутивного Комітету, враховуючи реальну практику, висловили думку про доцільність ліквідації Екзекутивного Комітету УСКР та скорочення кількісного складу Ради Директорів до 7 осіб з покладенням на неї як представницьких, так і виконавчих функцій. Після тривалої дискусії учасники засідання одностайно підтримали пропозицію винести дане питання на обговорення на Звітно-виборній Конференції УСКР і, в разі підтримки, ухвалити відповідні рішення щодо внесення змін до Статуту.
дата: 17.05.13 15:16<<< повернутися